Скільки волосся на голові в людини?

Людське волосся дуже різноманітне, воно буває різних кольорів і текстур. Але чи знаєте ви, що волосся також має різні функціональні призначення? Наприклад, волосся може:

захищати нас від впливу довкілля, включно з ультрафіолетовим випромінюванням, пилом і сміттям
допомагати регулювати температуру, оскільки менша щільність волосяного покриву порівняно з іншими тваринами сприяє випаровуванню поту, що допомагає нам зберігати прохолоду
допомагають розпізнавати відчуття завдяки тому, що наші волосяні фолікули оточені нервовими закінченнями
відіграють важливу психологічну роль у тому, як ми сприймаємо або ідентифікуємо себе.
Ви коли-небудь замислювалися, скільки волосся на вашій голові? Відповідь: на голові у людини від 80 000 до 120 000 волосин. Читайте далі, щоб дізнатися більше цікавих фактів про людське волосся.

Середні показники

Кількість волосся на голові у кожної людини може бути різною. Однак у середньостатистичної людини на голові одночасно перебуває близько 100 000 волосин.

Кількість волосся на голові може залежати і від кольору волосся. Деякі оцінки включають:

Колір волоссяКількість волосся
білий150 000
коричневий110 000
чорний100 000
червоний90 000

На квадратний дюйм

Тепер, коли ми знаємо, скільки волосся у вас на голові, скільки волосся припадає на квадратний дюйм? Це називається щільністю волосся.

В одному зі старих досліджень щільність волосся було підраховано у 50 учасників. Вони виявили, що в середньому на квадратний дюйм припадає від 800 до 1 290 волосин (124-200 волосин на квадратний сантиметр).

Волосяні фолікули

Волосяний фолікул – це маленький мішечок у шкірі, з якого росте волосся. На вашій голові приблизно 100 000 волосяних фолікулів. Як бачите, це відповідає середній кількості волосся на голові.

Волосяні фолікули проходять різні стадії, в тому числі:

 • Ріст. Ріст волосся відбувається всередині волосяного фолікула. Від 85 до 90 відсотків волосся протягом певного періоду перебувають у стадії росту.
 • Перехід. На цій стадії волосся перестає рости, але все ще перебуває у волосяному фолікулі.
 • Спокій. У цей час волосся випадає з фолікула.

Іноді цей цикл може бути порушений. Наприклад, волосся може рости менше, ніж випадає. Це може призвести до стоншення волосся або його випадання.

Цікаві факти

Хочете дізнатися більше цікавої інформації про волосся? Нижче наведено деякі цікаві факти.

 1. У середньому волосся виростає приблизно на 6 дюймів за рік. Це приблизно 1/2 дюйма на місяць.
 2. У чоловіків волосся росте швидше, ніж у жінок.
 3. Щодня ви втрачаєте від 50 до 100 волосин. Залежно від того, як ви доглядаєте за волоссям, ви можете втрачати і більше.
 4. Колір волосся визначається генетикою. Найчастіше зустрічається чорне або каштанове волосся. Близько 90 відсотків людей у світі мають такий колір волосся.
 5. З віком волосся може стати сивим або навіть білим. Фактично, після 30 років імовірність посивіння збільшується приблизно на 10-20 відсотків із кожним десятиліттям.
 6. Волосся насправді міцніше, ніж ви думаєте. Наприклад, одна волосина може витримати навантаження в 3,5 унції – майже 1/4 фунта.
 7. Вода може впливати на деякі властивості волосся. Наприклад, вологе волосся може важити на 12-18 відсотків більше. Вологе волосся також може розтягуватися на 30 відсотків довше без пошкоджень.
 8. У всьому тілі налічується близько 5 мільйонів волосяних фолікулів. Ви народжуєтеся з усіма волосяними фолікулами, і з віком їхня кількість не збільшується.
 9. Є дуже мало частин тіла, на яких немає волосся. До них належать долоні, підошви ніг і червона частина губ.

Підсумки

Волосся на нашому тілі виконує безліч функцій. Воно допомагає захищати нас від зовнішніх впливів, регулювати температуру тіла і сприймати відчуття.

Кількість волосся на голові в кожної людини може бути різною. У середньому на голові людини близько 100 000 волосин і стільки ж волосяних фолікулів.